برگزیده شدن مقاله پیشنهادی شرکت فراکود آلی مازندران در دومین رویداد ملی شتاب در چوب و کاغذ مازندران 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مرکز علمی کاربردی چوب و کاغذ مازندران دومین رویداد ملی شتاب را در استان مازندران برگزار کرده است؛ فراخوان این رویداد پس از ارسال در سطح کشور و بررسی مقالات منجر به دریافت ایده‌های برتر در این مجموعه شده است.

امید نیک‌نژاد مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران در این رویداد با اشاره به استقبال مناسبی از این طرح در سطح کشور، اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌های موجود در این مجموعه آمادگی داریم که این رویداد در سطح بین‌المللی پیگیری شود.

وی با اعلام اینکه نه تنها برگزاری این رویداد بلکه دانشگاه علمی کاربردی چوب و کاغذ استان مازندران قابلیت تبدیل شدن به مرکز علمی بین‌المللی را دارد، گفت: در کنار توسعه ظرفیت‌های علمی می‌توانیم از ایده‌ها و طرح‌های نخبگانی برای پیشبرد اهداف مجموعه استفاده کنیم که این موضوع مورد استقبال هیأت مدیره نیز قرار گرفته است.

در ادامه امید محمدی رئیس دانشگاه علمی و کاربردی چوب و کاغذ مازندران با اشاره به استقبال مناسب نخبگان و پژوهشگران از این رویداد علمی،گفت: ضمن پیگیری بر تداوم برگزاری این رویداد بحث بین‌المللی کردن آن هم در دستور کار مجموعه مدیران شرکت قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کارخانه چوب و کاغذ مازندران، افزود: رویداد سال ۹۹ بر چهار محور استفاده از فناوری نانو در فرایند تولید کاغذ، بهینه‌سازی مصرف انرژی در فرایند تولید کاغذ، استفاده از ضایعات پلاستیک کاغذهای باطله و استفاده بهینه از ضایعات چوب پیگیری شده است.

وی یادآور شد: در ویبنار سال گذشته ۲۵ طرح در دبیرخانه دریافت شده که در نهایت ۱۷ طرح به عنوان برتر استفاده شده است.

محمدی با اعلام اینکه در ایده‌های برتر دومین رویداد شتاب سال جاری ۱۰۵ طرح ارائه شده است، افزود: ۱۰ طرح به عنوان ایده برگزیده و چهار طرح به عنوان ایده‌ برتر انتخاب شده است که طرح تولید سرکه چوب از پسماند سلولوزی شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران توسط ابراهیمی حبیبی،صبا عبدی شکتایی و صدیقه مکاری، جز 4 ایده‌ برتر دومین رویداد شتاب سال جاری انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست